fbpx
Strona głównaPrawo i finanseNajnowsze informacjeIntegrowana Produkcja Roślin musi być udokumentowana

Integrowana Produkcja Roślin musi być udokumentowana

Wzór Notatnika Integrowanej Produkcji Roślin znalazł się w opublikowanym w Dzienniku Ustaw 17 listopada Obwieszczeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia w sprawie dokumentowania działań związanych z integrowaną produkcją roślin. 

W Obwieszczeniu czytamy: 

“Działania związane z integrowaną produkcją roślin dokumentuje się w Notatniku Integrowanej Produkcji Roślin. Notatnik Integrowanej Produkcji Roślin prowadzi się w postaci papierowej lub elektronicznej. Wzór Notatnika Integrowanej Produkcji Roślin jest określony w załączniku do rozporządzenia.  

Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie obejmuje § 2 i § 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 grudnia 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dokumentowania działań związanych z integrowaną produkcją roślin (Dz. U. z 2023 r. poz. 126), które stanowią:  

„§ 2. Do dokumentowania działań związanych z integrowaną produkcją roślin wskazanych w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 55 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin, przekazanym podmiotowi prowadzącemu działalność w zakresie certyfikacji w integrowanej produkcji roślin przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe. 

  • 3. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia”.

Pełny tekst rozporządzenia znajduje się tutaj  

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.