Innowacyjny produkt rolniczy 2016

22 listopada 2016 r., podczas uroczystej gali towarzyszącej IV edycji konferencji „Farmera” – „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym”, wyróżniono firmy z branży rolniczej za produkty, które odznaczają się innowacyjnością. Wyboru nagrodzonych produktów dokonało grono uznanych ekspertów, naukowców, a także dziennikarzy zajmujących się tematyką rolniczą.

Grupa PTWP, wydawca miesięcznika „Farmer” oraz serwisów internetowych farmer.pl i gieldarolna.pl przyznała Case IH tytuł „Innowacyjny Produkt Rolniczy 2016” w kategorii ciągniki rolnicze za serię Case IH Luxxum. Głównym celem konkursu było wyłonienie i promocja produktów wykorzystywanych w produkcji rolniczej ułatwiających pracę rolników i czyniących ją bardzie efektywną.

Nowa seria Luxxum składa się z trzech modeli o mocy znamionowej: 99, 107 i 117 KM, wyposażonych w przekładnię typu powershift 32×32 oraz mechanizm nawrotny o trzech poziomach agresywności. Silniki spełniają wymogi norm emisji Etapu IV. W serii Luxxum opcjonalnie dostępna jest nowa oś przednia z amortyzowanym zawieszeniem. Pompa CCLS o poj. 80 litrów zapewnia maksymalną wydajność układu hydraulicznego. Ponadto na życzenie dostępne jest złącze Power Beyond. Dzięki maksymalnej łatwości konserwacji, pod kątem której został zaprojektowany Luxxum, maszyna pracuje, a czas na jej serwisowanie został ograniczony do minimum.

Źródło: Case IH