fbpx
Strona głównaFirmy i produktyInnowacje CLAAS nagrodzone aż trzema srebrnymi medalami Agritechnica 2019

Innowacje CLAAS nagrodzone aż trzema srebrnymi medalami Agritechnica 2019

Organizacja DLG nagrodziła markę CLAAS aż trzema srebrnymi medalami podczas tegorocznych targów Agritechnica 2019. Dwa z nich zostały przyznane za innowacje w najnowszych kombajnach LEXION, odpowiednio za nowy system omłotowo-separujący APS SYNFLOW WALKER oraz za system automatycznej regulacji rozdrabniacza słomy, CEMOS AUTO CHOPPING. Trzecim medalem został nagrodzony system CEMOS AUTO PERFORMANCE, który kontroluje moc silnika i prędkość jazdy w nowych sieczkarniach JAGUAR.

Srebro dla nowego zespołu młócącego w kombajnach serii LEXION drugiej generacji.

System młócący APS SYNFLOW WALKER w kombajnach CLAAS LEXION

Jeden z medali powędrował w ręce marki za najnowszy system młócący APS SYNFLOW WALKER, który zastosowano w najnowszych kombajnach LEXION serii 5000 i 6000. Całkowicie nowy układ młócący wyposażony jest w bęben przyśpieszający 450 mm, bęben młócący 755 mm z dziesięcioma cepami oraz dodatkowy bęben separatora o średnicy 600 mm przed odrzutnikiem. W przypadku modeli z serii 6000, szerokość młocarni wynosi 1700 mm, a w modelach serii 5000, 1420 mm. Duże średnice bębnów gwarantują jeszcze większą powierzchnię styku bębnów z klepiskami, kąty opasania wynoszą odpowiednio 132 stopni (bęben młócący) i 116 stopni (bęben separujący). Powyższe cechy, wraz z synchronizacją prędkości obrotowej wszystkich bębnów, umożliwiają płynny przepływ masy żniwnej. Masa żniwna przepływa nie tylko płynie, ale również prostoliniowo, zapewniając bardzo niskie zużycie paliwa. Cały system omłotowo-separujący umożliwia wzrost wydajności o nawet do 25 procent.

W celu szybkiego dostosowania maszyny do wszelkich rodzajów upraw i warunków pracy, wszystkie klepiska są regulowane hydraulicznie z kabiny za pomocą CEBIS. System ochrony przed przeciążeniem zapewnia zaś ochronę przed zablokowaniem układu omłotowego. Wychylny domłacający segment klepiska przed bębnem młócącym może być aktywowany z kabiny, co pozwala na niezwykle precyzyjną kontrolę pracy młocarni, np. w celu skutecznego omłotu jęczmienia. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych parametrów jednostki młócącej, ten segment jest sterowany przez CEMOS AUTOMATIC. Wszystkie klepiska są łatwo dostępne i w razie potrzeby można je z łatwością wymienić. APS SYNFLOW WALKER sprawdza się w omłocie we wszystkich rodzajach zbóż przy prędkościach obrotowych bębna od 160 do 920 obr/min.

CEMOS AUTO CHOPPING – oszczędność paliwa i optymalizacja rozwiązań

Drugi medal został przyznany za system CEMOS AUTO CHOPPING, który pozwala zoptymalizować pracę kombajnu jednocześnie redukując zużycie paliwa. Podczas omłotu, system w sposób ciągły określa wilgotność i ilość słomy, a także automatycznie dostosowuje pozycje przeciwostrzy i fragmentu dna w rozdrabniaczu słomy do aktualnych warunków. Pozwala to zaoszczędzić nawet do 10 proc. oleju napędowego. Korzystając z terminala CEBIS operator określa czy chce pracować z zachowaniem najwyższej jakości sieczki, czy też z najwyższą wydajnością.

Pełna kontrola i maksymalna prędkość jazdy

Dzięki systemowi CEMOS AUTO PERFORMANCE w najnowszej serii sieczkarni JAGUAR, możliwe jest utrzymanie ustawionej prędkości silnika na stałym poziomie, przy jednoczesnej regulacji mocy i prędkości jazdy. Wraz ze wzrostem masy plonów, najpierw wzrasta moc silnika, a następnie prędkość jazdy. Jeśli masa roślin jest mniejsza, moc silnika jest automatycznie redukowana. Pozwala to utrzymać stałą prędkość obrotową silnika i eliminuje nagłe zmiany obciążenia. W ten sposób uzyskuje się równomierny przepływ materiału przy zachowaniu wysokiej niezawodności działania i niższym zużyciu paliwa. Innowacja sprawdzi się szczególnie w trudnych warunkach zbioru, pozwalając operatorowi skupić się na pozostałych czynnościach obsługowych.

Informacja prasowa CLAAS

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.