Finał PROCAM Cup we Wronkach już w niedzielę

W rozgrywkach regionalnych turnieju, zorganizowanego przez firmę PROCAM, wzięło udział 30 drużyn z małych miejscowości z różnych stron Polski. Mistrzowie pięciu etapów regionalnych oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca wezmą udział w wielkim turnieju finałowym już w niedzielę, 18 czerwca we Wronkach.

Sześć drużyn powalczy o zwycięstwo w I edycji ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego dla dzieci PROCAM CUP 2017. W ramach eliminacji awans do finału wywalczyły: UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski, ZS Krośnice, UKS Orlik Poznań, Giganci Radymno oraz AP Jonkowo Wrzesina. Stawkę uzupełni drużyna UKS Śrem, która dzięki czterem wygranym w turnieju eliminacyjnym w Starych Oborzyskach (12 punktów, 22 bramki zdobyte, 4 bramki stracone) wywalczyła awans do Wielkiego Finału dzięki tzw. „dzikiej karcie”.

Wielki Finał rywalizacji PROCAM CUP 2017 zaplanowany został na 18 czerwca we Wronkach. Główną nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polska – Kazachstan, który odbędzie się 4 września na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ostatni turniej eliminacyjny cyklu PROCAM CUP 2017 odbył się w Zambrowie (woj. podlaskie). Od samego początku świetnie spisywali się gospodarze, reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie. Co prawda nie przegrali oni ani jednego meczu, jednak uplasowali się ostatecznie na drugim miejscu rywalizacji. Najlepsi okazali się gracze z Jonkowa-Wrzesiny, którzy z bilansem 4 zwycięstwa i 1 przegraną wyprzedzili o jeden punkt zespół SP 4 Zambrów.

W ramach turnieju PROCAM Cup 2017 przy współpracy z BASF Polska, wszystkie 30 drużyn, które wzięły udział w turnieju zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym pn. „Praca rolnika – najcenniejsza praca na Ziemi”.

Nabór prac odbywał się podczas turniejów eliminacyjnych PROCAM Cup 2017. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI ze szkół, które biorą udział w turnieju PROCAM Cup 2017. Spośród zebranych w Biurze Turnieju prac, komisja konkursowa podczas każdego turnieju eliminacyjnego wybierała najlepszą, a jej autor wygrywał dla swojej klasy/szkoły (grupa około 20 osób) bilety wstępu wraz z lekcją chemii w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (dojazd we własnym zakresie). Organizatorem i fundatorem nagród w konkursie plastycznym jest firma BASF Polska. Partnerem konkursu jest firma PROCAM.

Źródło: PROCAM