fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościDla tego rozsiewacza jakość granulacji nawozów nie ma znaczenia

Dla tego rozsiewacza jakość granulacji nawozów nie ma znaczenia [video]

Jedną z maszyn uhonorowanych w tym roku medalem targów Polagra Premiery jest rozsiewacz Rauch Aero 32.1. Umożliwia on nieporównywalną z konwencjonalnymi systemami jakość wysiewu nawozów. O tej niezwykłej maszynie rozmawialiśmy z Andrzejem Rembaczem z firmy Kuhn.

– Jedną z głównych przyczyn zastosowania tej technologii jest chęć szybszego wysiewu nawozu, ponieważ z tą belką możemy pracować z prędkością 15 kilometrów na godzinę w bardziej wietrznych warunkach niż z tradycyjnym tarczowym rozsiewaczem. Z drugiej strony możemy też sobie pozwolić tutaj na zastosowanie gorszej jakości nawozów; nie wymagamy tutaj bardzo dobrej granulacji, o dobrych właściwościach lotnych – tłumaczy Andrzej Rembacz.

Rozsiewacz może dysponować trzema stabilizowanymi belkami, o szerokościach 27, 28 i 30 metrów. Ponadto wałki wysiewające MultiRate umożliwiają stosowanie oddzielnej dawki dla każdej z czterech sekcji wysiewających, co powoduje, że mapy aplikacyjne mogą być wyznaczane z jeszcze większą dokładnością.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.