fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówCzy ceny nawozów mogą w najbliższym czasie spaść? Wiele wskazuje na to,...

Czy ceny nawozów mogą w najbliższym czasie spaść? Wiele wskazuje na to, że tak

Wszystko za sprawą podjętej wczoraj przez Komisję Europejską zgody, dzięki której nadmierne zyski firm z sektora energetycznego będą mogły trafić do producentów nawozów sztucznych.

Jak donosi portal rmf24.pl, prace nad nad rozporządzeniem dotyczącym wsparcia dla producentów nawozów już trwają i mogą wejść w życie nawet przed zimą. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ otwiera szansę na tańsze zakupy wyprodukowanych zimą nawozów do wiosennego nawożenia.

Samym środkiem wsparcia dla zakładów nawozowych ma być tzw. opłata solidarnościowa, dzięki której środki z najbardziej dochodowych spółek energetycznych będzie można skierować chociażby do firm nawozowych. Warto przypomnieć, że tego typu pomoc publiczna dla zakładów będzie bezprecedensowa.

Wczoraj minister Kowalczyk przyznał, że na zwiększanie dopłat do nawozów rolnicy raczej nie mają co liczyć, a rząd będzie zmierzał do ograniczania kosztów produkcji nawozów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.