fbpx
Strona głównaFirmy i produktyCorteva przejmuje Stoller Group, jedną z największych firm biologicznych w branży

Corteva przejmuje Stoller Group, jedną z największych firm biologicznych w branży

Corteva Agriscience finalizuje umowę przejęcia Stoller Group, jednej z największych firm biologicznych w branży Przychody ze sprzedaży Stoller na całym świecie przekroczą 400 mln USD, firma jest obecna w ponad 60 krajach.

Corteva podpisała ostateczną umowę przejęcia spółki Stoller, z siedzibą w Houston w Teksasie, jednej z największych firm biologicznych w branży. Dzięki działalności w ponad 60 krajach i prognozowanym przychodom ze sprzedaży za rok 2022 przekraczającym 400 milionów dolarów, przejęcie Stoller zapewni Cortevie natychmiastowe zwiększenie skali działania i rentowności oraz wzrost zysku operacyjnego.

Nowy kontrakt wzmacnia zaangażowanie Cortevy w dostarczanie rolnikom produktów biologicznych, które uzupełniają konwencjonalne środki ochrony roślin i pozwalają im dostosować praktyki rolnicze do zmieniających się oczekiwań rynku. Stoller cieszy się znakomitą reputacją. Firma ma mocne relacje z rolnikami. Spółka realizuje model sprzedaży, który bazuje na kreowaniu popytu poprzez dzielenie się wiedzą z kanałem sprzedaży oraz rolnikami. Sukces rynkowy Stollera jest pochodną doskonałych efektów jej produktów w terenie.

“Produkty biologiczne to rozwiązania, które, uzupełniając konwencjonalne środki ochrony roślin, pomagają sprostać globalnym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem żywności i zmianami klimatycznymi. Stoller jest liderem w segmencie produktów biologicznych, zarówno ze względu na swoją obecną pozycję, jak i potencjał ekspansji rynkowej, a jednocześnie zapewnia atrakcyjne możliwości wzrostu przychodów i  zysków,” – powiedział Chuck Magro, dyrektor generalny Corteva Agriscience. – „Przejęcie pozwoli Cortevie rozszerzyć i przyspieszyć działania w zakresie rozwoju portfolio produktów biologicznych oraz stać się jednym z największych graczy na tym szybko rozwijającym się rynku.”

Z prognoz wynika, że rynek produktów biologicznych będzie rósł rocznie w jednocyfrowym tempie do 2035 roku i ma osiągnąć w tym czasie 25 proc. całego rynku środków ochrony roślin. W ciągu zaledwie trzech lat Corteva rozwinęła światowej klasy biznes biologiczny. To efekt wdrażania strategii rozwoju bazującej na wprowadzaniu innowacji zarówno w wewnętrznych strukturach firmy, jak i współpracy w z podmiotami zewnętrznymi w zakresie badań i rozwoju, zawieraniu umów licencyjnych i dystrybucyjnych oraz przejęciach.

„W ponad 50-letniej historii firmy z powodzeniem pomagaliśmy rolnikom na całym świecie zwiększać zyskowność ich gospodarstw rolnych, równocześnie umożliwiając im działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy dumni, że teraz możemy połączyć siły z firmą Corteva, ponieważ mamy taką samą wizję wspierania rolników w produkcji zdrowej żywności,” – powiedział Guillermo de la Borda, dyrektor generalny firmy Stoller. – „Razem staniemy się jednym z najbardziej zaufanych dostawców rozwiązań biologicznych.”

Umowa z firmą Stoller jest drugim przejęciem przez Cortevę spółki z branży biologicznej. Wcześniej Corteva kupiła hiszpańskie przedsiębiorstwo biotechnologiczne Symborg, producenta mikrobiologicznych środków wiążących azot atmosferyczny. Corteva połączy uzupełniające się zaplecze handlowe i techniczne firm Stoller oraz Symborg w strategii rozwoju swoich produktów biologicznych.

Cena zakupu firmy Stoller wynosząca 1,2 miliarda USD stanowi około 12-krotność wartości spółki i bazuje na oczekiwanym zysku operacyjnym spółki na rok 2022 w ujęciu jednostkowym. Sprzedaż zostanie zamknięta w momencie finalizacji transakcji i jest planowana na pierwszą połowę 2023 roku, po uzyskaniu zgód regulacyjnych i spełnieniu zwyczajowych warunków finalizacji transakcji. W 2023 roku spółka spodziewa się zarówno wzrostu zysku operacyjnego (EBITDA), jak i wolumenu zysku przypadającego na jedną akcję (EPS).

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.