fbpx
Strona głównaFirmy i produktyOchrona przed nicieniami. Nowa substancja na rynku od Corteva Agriscience

Ochrona przed nicieniami. Nowa substancja na rynku od Corteva Agriscience

Corteva Agriscience wprowadza na rynek substancję  do ochrony upraw przed nicieniami. Nematocyd Salibro z substancją czynną Reklemel będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Meksyku pod koniec 2023 roku, a obecnie jest już sprzedawany w Kanadzie i Australii. Kolejne rejestracje planowane są na całym świecie, w tym w Unii Europejskiej.

Corteva Agriscience wprowadziła na rynek Reklemel active, nową substancję nicieniobójczą (nematocyd), która chroni wiele roślin uprawnych przed szkodami powodowanymi przez nicienie, nie zakłócając zdrowej równowagi ekosystemu pożytecznych organizmów glebowych. Reklemel active został odkryty i opracowany przez firmę Corteva i jest efektem ponad dziesięciu lat badań.

– Przyszłość globalnego rolnictwa i nasza zdolność do wyżywienia rosnącej populacji opiera się na innowacjach. Reklemel pokazuje, w jaki sposób Corteva wdraża innowacje, aby pomóc rolnikom sprostać wyzwaniom związanym z wyżywieniem ludzkości – powiedział Robert King, wiceprezes ds. ochrony roślin w Corteva Agriscience.

Nematocyd zawierający substancję czynną Reklemel active można stosować przed sadzeniem/siewem roślin jednorocznych, pomiędzy roślinami wieloletnimi, w sezonie wegetacyjnym i poza nim. Reklemel active chroni m.in. warzywa owocowe, korzeniowe i bulwiaste, dyniowate, drzewa i krzewy owocowe i rośliny jagodowe. Rolnicy, stosujący Reklemel active w połączeniu z innymi praktykami w ramach zintegrowanej ochrony roślin, mogą zwiększyć potencjał plonów, zmniejszyć straty jakościowe związane z uszkodzeniami roślin przez nicienie, równocześnie chroniąc bioróżnorodność gleby.

Reklemel active otrzymał od amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) status produktu zmniejszonego ryzyka (Reduced Risk) ze względu na jego zdolność selektywnego zwalczania nicieni pasożytujących na roślinach, możliwość zastosowania w niższej dawce niż inne nematocydy oraz bardzo korzystny profil środowiskowy i toksykologiczny w porównaniu do innych środków nicieniobójczych. Reklemel jest jedną z pierwszych nowych substancji czynnych zarejestrowanych zgodnie ze zaktualizowaną polityką EPA w zakresie ochrony zagrożonych gatunków.

Reklemel otrzymał także nagrodę Krajowego Stowarzyszenia Producentów na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju (National Association of Manufacturers’ Sustainability), jest laureatem nagrody Circular Economy Award, przyznawanej za wdrażanie lub promowanie gospodarki obiegu zamkniętego. Dzięki stosowaniu go w niskich dawkach, umożliwia eliminację emisji ponad 500 mln kg CO2 do ziemskiej atmosfery w ciągu najbliższych 5 lat.

Nematocyd Salibro z substancją czynną Reklemel będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Meksyku pod koniec 2023 roku, a obecnie jest już sprzedawany w Kanadzie i Australii. Kolejne rejestracje planowane są na całym świecie, w tym w Unii Europejskiej.

Reklemel to najnowsze osiągnięcie wprowadzone na rynek przez firmę Corteva, które ma pomóc rolnikom zwiększyć plony, sprostać zmianom klimatycznym, a w konsekwencji wzmocnić globalne bezpieczeństwo żywnościowe. Każdego dnia Corteva inwestuje prawie 4 miliony dolarów w badania i rozwój. W 2022 roku firma wprowadziła na rynek globalny ponad 180 nowych środków ochrony roślin i opracowała dziewięć nowych substancji czynnych w ramach prac badawczo-rozwojowych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.