CNH na topie

Z wynikiem 90/100 marka CNH Industrial potwierdziła swoją pozycję lidera zrównoważonego rozwoju na świecie.


Notowania indeksów Dow Jones Sustainability (DJSI) World i Europe potwierdziły, że CNH Industrial pozostaje liderem branży w tej dziedzinie już od sześciu lat. Ocena za rok 2016 dała marce wynik 90/100, przy czym średnia dla badanej konkurencji z branży maszyn i sprzętu elektrycznego wyniosła 52/100. Wszystkie spółki uwzględnione w indeksach ocenia RobecoSAM, czyli specjalista w dziedzinie inwestycji zajmujący się wyłącznie inwestycjami w zrównoważony rozwój.

Pozycja lidera branży zdobyta przez naszą firmę już po raz szósty, rok po roku, nie tylko potwierdza, że osiągamy wyniki najwyższej klasy, ale również, że umiemy utrzymać tę klasę przez długi czas. To znaczące osiągnięcie zawdzięczamy między innymi niesłabnącemu zaangażowaniu 64000 naszych pracowników na całym świecie – informuje  Richard Tobin, Chief Executive Officer.

Indeksy DJSI World i DJSI Europe to jedne z najbardziej prestiżowych indeksów kapitałowych badających zrównoważony rozwój spółek. Ich notowania uwzględniają wyłącznie spółki, które uznaje się za wzorcowe pod względem osiągnięć ekonomicznych, środowiskowych i społecznych. Proces oceny poprzedzający notowanie w DJSI World objął 78 spółek z branży maszyn i sprzętu elektrycznego. Ostatecznie w indeksie odnotowano tylko 11 z nich.

Natomiast do oceny poprzedzającej notowanie w indeksie DJSI Europe zaproszono 28 spółek, z których uwzględniono 7.

CNH Industrial uzyskało najwyższy wynik w najważniejszych aspektach analizy strategii klimatycznej i wydajności ekologicznej prowadzonych działań (wymiar ekologiczny), w dziedzinie przyciągania i utrzymywania utalentowanych pracowników (wymiar społeczny) oraz zarządzania innowacją (wymiar ekonomiczny).

Źródło: CNH