Ceny zbóż 15.10.2021. Na rynku mała stagnacja

fot. mw

W skupach zbóż stagnacja. Ceny od tygodnia pozostają na tym samym poziomie. Można zaobserwować tylko lokalnie niewielkie wahania cen.

Nie ma też zbyt wielu chętnych do sprzedaży swoich tegorocznych plonów. Wprawdzie dziś płacą za dostarczone ziarno znacznie więcej przeniż w ubiegłym roku, ale też znacznie wzrosły koszty produkcji.

Dlatego wszyscy, którzy mają możliwość przechowania ziarna czekają na jeszcze lepszą ofertę firm skupowych. Czy wygrają na tym – czas pokaże. Dziś ceny zbóż w kraju podążają za cenami na rynkach światowych.

Obecnie za tonę pszenicy konsumpcyjnej można otrzymać średnio około 1030 złotych za tonę, a za paszową 1000 zł/t. Pszenżyto można sprzedać za 850 zł/t, żyto za 750 zł/t, a owies za 600 zł/t. Natomiast średnia cena jęczmienia kształtuje się na poziomie 750 zł/t, a mieszanki na poziomie 600 zł/t.

Na poziomie z poprzedniego tygodnia utrzymuje się też cena kukurydzy mokrej; płacą za nią średnio 630 – 650 zł/t.

Niezmiennie w dobrej cenie jest rzepak. Jego cena doszła już do około 3000 tysięcy złotych za tonę, a często ją przekracza. Wszystko zależy od lokalizacji punktu skupowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności