fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyCeny zbóż 13.09.22: podaż i ceny nie zachwycają

Ceny zbóż 13.09.22: podaż i ceny nie zachwycają

Zbliżamy się do połowy września, kiedy to zwykle na rynku występowała już spora podaż ziarna a tymczasem na rynku cały czas owa podaż jest niezbyt wysoka. Ceny również nie zachwycają i to jest główna przyczyna tego stanu rzeczy. 

Końcówka ubiegłego tygodnia była korzystna dla zbóż notowanych w Paryżu i Chicago, ale nie miała zbyt dużego przełożenia na krajowy rynek. Od ubiegłego tygodnia ceny właściwie się nie zmieniły i oscylują w przypadku pszenicy konsumpcyjnej w granicach od 1350 do 1700 zł/t. Ziarno paszowe jest natomiast wyceniane od 1320 do 1500 zł/t.

W przypadku pszenżyta ceny wahają się od 1180 do 1350 zł/t, a jęczmień paszowy wyceniany jest od 1150 do 1300 zł/t. Za żyto skupujący płacą natomiast od 1000 do 1200 zł/t.

Nieznacznie potaniał natomiast rzepak, którego cena maksymalna jest od 50 zł niższa niż w ubiegłym tygodniu i wynosi 2850 zł/t. Z kolei minimalna cena jaką obecnie oferują sprzedający wynosi 2650 zł/t.

Na chwilę obecną na horyzoncie nie widać czynnika, który może spowodować podwyżkę cen i jedyne co pozostaje sprzedającym to uzbroić się w cierpliwość.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.