fbpx
Strona głównaCenyCeny zbóż 01.09.22: niewielkie spadki cen

Ceny zbóż 01.09.22: niewielkie spadki cen

W skupach nadal pustki. Rolnicy  nie są zainteresowani sprzedażą zbóż w cenie proponowanej obecnie przez podmioty skupowe. Szczególnie, że po wysokich cenach, zwłaszcza rzepaku pozostało już tylko wspomnienie.

Podobno zboże ma iść w górę jesienią. Ale czy tak się stanie , tego nikt nie może przewidzieć.  Dziś można mówić tylko o niewielkich spadach cen zbóż, które dodatkowo jeszcze uzależnione  są od lokalizacji podmiotu skupowego i jakości ziarna.

Obecnie za tonę pszenicy konsumpcyjnej płaca od 1400 do 1720 złotych. Nieco tańsza jest pszenica paszowa, która  jest wyceniana od 1330 do 1500 zł/t. Za żyto konsumpcyjne  można otrzymać od 1070 do 1300 zł/t, jęczmień browarny od 1150 do 1660 zł/t, a za owies konsumpcyjny 950 – 1260 zł/t.

Jeśli chodzi o rzepak  – to w jego przypadku porównując do minionego sezonu odnotowuje się największe spadki cen. Dziśtona rzepaku wyceniana jest od 2700 do 2920 złotych.

Cena oferowana za kukurydzę też  jest nieco  niższa niż w ubiegłym roku i wynosi obecnie od 1230 do 1420 zł/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.