Centralne Targi rolnicze 2016

W dniach 25 – 27 listopada w Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbędzie się pierwsza edycja Centralnych Targów Rolniczych.

To inicjatywa targowa, dedykowana branży rolno-spożywczej, stanowiąca platformę spotkań rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z producentami maszyn, urządzeń, sprzętu do produkcji, hodowli, przetwórstwa i przechowalnictwa, środków do produkcji rolnej, instytucjami oferującymi wsparcie oraz usługi logistyczne, finansowe, doradcze.

Uroczystą inaugurację Centralnych Targów Rolniczych – 25 listopada uświetnią swoją obecnością Jego Eminencja, Najdostojniejszy Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, a także parlamentarzyści i europarlamentarzyści. Artystyczną gwiazdą uroczystego otwarcia targów będzie zespół Mazowsze.

Podczas targów, z okazji jubileuszu 150 – lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich odbędzie się wybór najpiękniejszych stołów świątecznych, przygotowanych przez gospodynie niemal z całego kraju. Nie zabraknie także występów artystycznych przygotowanych przez zespoły ludowe. Honorowy patronat nad obchodami tego święta objął prezydent RP Andrzej Duda.

Ważnym elementem targów będzie debata “O roli i przyszłości rolnictwa”, której organizatorem jest Fundacja Niezależnych Mediów oraz Gazeta Polska. Wezmą w niej udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa Węgier Sándor Fazekas, a także reprezentacja Komisji Rolnictwa Sejmu RP oraz Unii Europejskiej.
Przewodnim motywem Centralnych Targów Rolniczych jest promowanie polskich hitów eksportowych w rolnictwie, wszystkiego co w tej branży jest nowoczesne i innowacyjne. Zaprezentuje się blisko 300 wystawców: producentów maszyn, urządzeń rolniczych i środków ochrony roślin, hodowców, przetwórców i dystrybutorów. Zdaniem ekspertów, w targach weźmie udział także ponad 100 000 rolników z całej Polski.

Dla promowania polskiego eksportu produktów rolnych i maszyn niezwykle ważny jest fakt, że w targach wezmą udział liczne misje gospodarcze potencjalnych importerów (dotychczas udział potwierdziły m.in. Ukraina, Azerbejdżan, Wietnam, Chiny, Brazylia, Nigeria, Tanzania) , a także zagraniczne delegacje szefów organizacji młodych rolników uczestniczących w Europejskim Forum Młodych Rolników odbywających się podczas CTR.

Nasze targi umożliwiają spotkania rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z producentami maszyn, urządzeń, sprzętu do produkcji, hodowli, przetwórstwa i przechowalnictwa, środków do produkcji rolnej, instytucjami oferującymi wsparcie oraz usługi logistyczne, finansowe, doradcze. Nowatorskie rozwiązania, nowości produktowe i technologiczne, a także usługi dla rolnictwa, zostaną zaprezentowane w trzech halach targowych Ptak Warsaw Expo na powierzchni blisko 70 000 m.kw. Spodziewamy się tysięcy konsumentów z miast, którzy z bliska będą chcieli zobaczyć jak wygląda nowoczesna produkcja w rolnictwie i spróbować polskiej żywności doskonałej jakości – mówi Agnieszka Rembisz, dyrektor ds. Targów Międzynarodowych w Ptak Warsaw Expo.

Centralne Targi Rolnicze będą też doskonałą okazją do promocji polskiej żywności, zapoznania się z rasami zachowawczymi wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich, w ramach prowadzonego Programu Ochrony Zasobów Genetycznych, bieżącą ofertą 300 firm szeroko pojmowanego sektora branży rolnej, rynkiem pracy w branży rolnej i innowacjami w tym sektorze polskiej gospodarki.

W drugim dniu targów (sobota 26.11.), specjalnie z myślą o gościach, organizatorzy zaplanowali Festiwal Disco Polo, z udziałem takich gwiazd jak: MIG, After Party, Czadoman czy Pudzian Band.

Serdecznie zapraszamy na Centralne Targi Rolnicze wszystkich, którzy są zawodowo zainteresowani tematyką tej imprezy, a także tych, którzy chcą spróbować polskiej żywności doskonałej jakości i z bliska podziwiać kulturę polskiej wsi – podsumowuje Agnieszka Rembisz.

Źródło: CTR