ASF u świń na Dolnym Śląsku i pozytywne wyniki w badaniach nad szczepionką

Po raz kolejny o swojej obecności w Polsce przypomniał afrykański pomór świń (ASF). Tym razem  ognisko tej choroby wykryto na świńskiej fermie  na terenie województwa dolnośląskiego.

– Ognisko ASF nr 5 w 2020 r. zostało wyznaczone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 23 świnie (10 warchlaków, 11 tuczników i 2 lochy), położonym w miejscowości Dalków, w gminie Gaworzyce, w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim – informuje Główny Lekarz Weterynarii.

Zgodnie  z obowiązującymi procedurami Inspekcja Weterynaryjna wszystkie wdrożyła wszystkie procedury likwidacji ogniska choroby.

Mamy też dobre wieści dla hodowców świń. Jak podaje Chińska Agencja Informacyjna (Xinhua) szczepionka przeciwko afrykańskiemu pomorowi świń wykazała pozytywne wyniki w badaniach klinicznych. Antidotum opracowane przez Harbin Veterinary Research Institute w ramach CAAS, wykorzystuje usunięty gen wirusa ASF jako szczepionkę dla świń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności