fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychARiMR zachęca SMS-ami do sprzedaży zboża

ARiMR zachęca SMS-ami do sprzedaży zboża

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wysyła rolnikom wiadomości, w których zachęca ich do sprzedaży zboża. Dziś zachęcał do tego podczas briefingu prasowego także minister rolnictwa Ryszard Telus.

Informację otrzymali zarówno nasi czytelnicy, jak i osoby z Redakcji, w której są także rolnicy. W treści czytamy: Dopłaty do m.in. kukurydzy, jęczmienia, pszenżyta, żyta, owsa, rzepaku i rzepiku. Sprzedaj zboże do 15 VI. Weź fakturę. ARiMR przyjmuje wnioski od 1 do 30 VI.

Screen: KW

Dzisiaj do sprzedaży zboża namawiał również minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus podczas briefingu prasowego w gmachu MRiRW.

– 2200 zł do hektara to jest duża kwota, ale te środki są ograniczone dlatego zachęcam rolników, by już sprzedawać zboża i przygotować magazyny do nowego sezonu – zachęcał Telus.

Minister dwoi się i troi, aby pozbyć się jak największej ilości zapasów zbóż z kraju do nadchodzących żniw, jednak zdaniem wielu specjalistów nadmiaru spowodowanego importem z Ukrainy nie uda się do tego czasu wywieźć. Stajemy więc przed widmem niemożności sprzedaży zbóż, czego pierwsze sygnały już się pojawiają, o czym pisaliśmy m.in. tutaj:

Chętnych do sprzedaży wielu, ale ubywa kupujących: Ceny zbóż 05.05.2023

1 KOMENTARZ

  1. No tak. Ogłosić dopłaty, żeby ceny w skupach spadły o wysokość dopłaty, powiedzieć że pomogło się rolnikom a tak naprawdę pomaga się podmiotom skupujacym. Tylko w Polsce takie jaja. Hahaha A rolnik odwali papierkową robotę. Teraz to już tylko się śmiać bo na płacz za późno. A na marginesie, dzwoniłem do lokalnych skupów na Podkarpaciu i nie chcą kupić rzepaku. Pszenica 750 a kukurydza 800. No jaja, jaja jak berety.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]