fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościAgroSharing: wynajem maszyn coraz popularniejszy. Ile kosztuje wynajęcie ciągnika?

AgroSharing: wynajem maszyn coraz popularniejszy. Ile kosztuje wynajęcie ciągnika? [video]

Rynek wynajmu maszyn coraz mocniej rozwija się w Polsce, czego przykładem jest firma AgroSharing, od której możemy wynająć właściwie każdą maszynę rolniczą.

W czasie minionych targów Polagra Premiery 2023 mieliśmy okazję porozmawiać na temat wynajmu maszyn z Karolem Świebodzińskim z firmy AgroSharing, który potwierdził, że obecnie ze względu na niepewne czasy, rynek najmu rozwija się bardzo dynamicznie.

Firma na chwilę obecną posiada 10 oddziałów w kraju, ale planuje otwieranie kolejnych punktów, tak aby jak najlepiej zagęścić siatkę dealerską. W chwili obecnej do wynajmu oferowanych jest ponad 150 ciągników w mocach od 20 do ponad 300 KM. Razem z ciągnikiem można również wynająć maszyny towarzyszące, takie jak np. pługi, siewniki czy agregaty.

Jeśli zaś chodzi o ceny to w przypadku najpopularniejszego ciągnika John Deere o mocy 155 KM, można go wynająć już od 800 zł netto za dobę, z tym, że w tzw. wysokim sezonie, czyli okresie największego nasilenia prac polowych cena ta wzrasta do 1400 zł. Należy jednak zaznaczyć, że im dłuższy jest okres najmu, to cena jednostkowa będzie niższa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.