fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówAgrochem Puławy zaktualizował cennik nawozów. Drożeje ważny nawóz azotowy

Agrochem Puławy zaktualizował cennik nawozów. Drożeje ważny nawóz azotowy

Dzisiaj na stronie internetowej oficjalnego dystrybutora Grupy Azoty, Agrochemu Puławy, po raz drugi w lutym pojawił się zaktualizowany cennik nawozów azotowych. Znaczących modyfikacji szukać w nim trudno.

Zmiana dotyczy tak naprawdę jednego nawozu, chociaż bardzo ważnego; chodzi o nawóz Pulrea + INu (46N z inhibitorem ureazy), którego cena wzrosła o 100 złotych na tonie z 2740 zł/t do 2840 zł/t. Pozostała część cennika jest bez zmian.

Cennik nawozów azotowych Agrochemu Puławy

Nadal na wysokim poziomie pozostają ceny nawozów wieloskładnikowych; cennik Agrochemu Puławy w ich przypadku pozostaje niezmienny od 21 grudnia zeszłego roku:

Cennik nawozów wieloskładnikowych Agrochemu Puławy

Zobacz także:

Od 25 lutego będzie obowiązywał nowy cennik Agrochemu Puławy. Po ile nawozy u progu sezonu?

Ceny nawozów azotowych spadły znacząco 1 lutego br. Wówczas Grupa Azoty poinformowała, że udało się je obniżyć dzięki styczniowym spadkom cen gazu będącego głównym czynnikiem kosztotwórczym w przypadku produkcji nawozów azotowych.

– Dzięki styczniowej stabilizacji cen gazu ziemnego na rynku europejskim, pomimo znaczącego wzrostu cen r/r pozostałych surowców używanych przy produkcji nawozów, w tym ceny energii elektrycznej, węgla, fosforytów i soli potasowej, Grupa Azoty obniża ceny nawozów od 1 lutego 2023 r – mogliśmy przeczytać w komunikacie Grupy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.