fbpx

Agro Show już tuż, tuż

Największa w Europie plenerowa wystawa maszyn i urządzeń rolniczych Agro Show w Bednarach przed nami. Początek już w najbliższy piątek!

Osiemnasta edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show rozpoczyna się już w najbliższy piątek i potrwa do poniedziałku, 26 września. Imprezę, z sukcesem organizuje Polska Izba Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Bednarach koło Poznania.

Agro Show to jednak nie tylko wystawa plenerowa maszyn – na miejscu można zapoznać się z ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa, spotkać z przedstawicielami instytucji i agencji związanych z branżą, czy zobaczyć polowe prezentacje maszyn. Dla chcących poszerzyć swoją wiedzę, organizatorzy zapewniają merytoryczne prezentacje i wykłady.

Będzie również rozstrzygnięcie konkursów „Mechanik na Medal”, „Młody Mechanik na Medal” oraz finał ogólnopolskiego konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Również ci, którzy szukają innej formy rozrywki, znajdą tu coś dla siebie – wystawę można zwiedzać również biorąc udział w grze plenerowej. Jak widać, organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji dla odwiedzających. Każda kolejna edycja to szereg nowości i udogodnień, dzięki którym każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Maszyny w czasie pracy
Podczas wystawy w Bednarach prezentacja maszyn to nie tylko stoiska wystawowe producentów – 120 ha otwartej przestrzeni na terenie lotniska Bednary daje ogromne możliwości. PIGMiUR wprowadziła więc możliwość prezentacji maszyn i urządzeń w czasie pracy na polu. Podczas AGRO SHOW organizowane są bowiem liczne ekspozycje pokazowe na poletkach i na specjalnie przygotowanym ringu. Co roku producenci i organizatorzy starają się jak tylko mogą, aby zapewnić wszystkim niesamowite show.

W tym roku będą miały miejsce pokazy agregatów uprawowo-siewnych. Na początku będą one prezentowane w specjalnych ringach, a następnie na poletkach. Dodatkowo, zaplanowano również przejazd polowych opryskiwaczy przez tor przeszkód, aby zaprezentować ich możliwości i zastosowane rozwiązania technologiczne. Z kolei pokaz ładowarek teleskopowych to kompilacja ich możliwości eksploatacyjnych oraz wyjątkowych umiejętności ich operatorów.

Merytoryka w najlepszym wydaniu
Podczas tegorocznej edycji, już tradycyjnie, rozwiązane zostaną ogólnopolskie konkursy: „Mechanik na Medal” (V edycja) i „Młody Mechanik na Medal” (IV edycja), a także Ogólnopolski Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

W niedzielę 25 września odbędzie się cykl seminariów na temat zasad bezpieczeństwa. Na miejscu zorganizowana zostanie również druga z cyklu „Agro Debata”, dotycząca optymalizacji produkcji w rolnictwie. Tego samego dnia bezpośrednio po debacie pracownicy Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych z Poznania powiedzą o optymalizacji kosztów w prowadzeniu gospodarstwa.

Moc atrakcji
PIGMiUR zapewnia atrakcje i ułatwienia tym dużym i mniejszym odwiedzającym Agro Show. Na miejscu będzie dostępna Strefa Juniora – plac zabaw dla dzieci, linie meleksowe kursujące po stałych trasach na terenie wystawy, aplikację mobilną, grę plenerową, punkty informacyjne, bezprzewodowy dostęp do internetu, mobilny bankomat, bezpłatny parking i wiele innych.

Agro Show w liczbach
Pierwsza wystawa Agro Show została zorganizowana w 1999 roku. Co roku na miejscu wystawia się ponad 800 firm, w tym 100 z zagranicy. W ciągu 4 dni wystawę odwiedza około 150 tysięcy osób. Powierzchnia wystawiennicza wynosi ponad 150 tysięcy m.kw, a cały obszar wystawy przekracza 120 ha. Wystawa organizowana jest w miejscowości Bednary w gminie Pobiedziska.

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.