fbpx

W jedności siła!

Firmy CLAAS oraz Horsch już dawno zrozumiały, że aby w pełni wykorzystać potencjał ich maszyn, muszą ze sobą współpracować jak jeden organizm. Bo nawet najnowocześniejsze systemy będą nic nie warte, jeśli nie będą ze sobą kompatybilne.

Ciągnik z beczkowozemObecny sezon upłynął pod znakiem wielu ciekawych imprez związanych z branżą rolniczą. W jednym z takich wydarzeń uczestniczyliśmy 7 czerwca w miejscowości Niepruszewo w Wielkopolsce. Zostaliśmy tam zaproszeni na spotkanie zorganizowane wspólnie przez firmy Horsch oraz CLAAS. Tematem przewodnim konferencji była prezentacja osiągnięć tych dwóch producentów w dziedzinie kompatybilności zaawansowanych systemów sterowania maszyn obu marek, dzięki którym może się dokonywać automatyzacja prac polowych.

Kabina ciągnikaNajlepszym miejscem do zaprezentowania osiągnięć konstruktorów było oczywiście pole pokazowe, na którym można w praktyce ocenić pracę maszyn. CLAAS przedstawił ciągniki rolnicze: XERION 5000, AXION 850, AXION 830 oraz AXION 930, natomiast w barwach Horsch można było zobaczyć: siewnik Focus 6 TD, bronę talerzową Joker 8 RT, opryskiwacz Leeb 5 LT oraz siewnik Maestro 8.75 CC. Aby zademonstrować możliwości przedstawionych maszyn, zostały one ze sobą zagregatowane w zestawy robocze.

Pełna relacja z pokazów polowych zorganizowanych przez firmy CLAAS i Horsch będą Państwo mogli przeczytać już wkrótce w najnowszym numerze Wiadomości Rolnicze Polska (wyd. 07-08/2017).

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.