fbpx

Agritechnica przeżyła boom

2803 wystawców,  450 000 odwiedzających, z czego ponad 100 000 spoza kraju gospodarza – tak wyglądała tegoroczna edycja targów Agritechnica 2017 w Hanowerze.

Agritechnica rozszerzyła swoją wiodącą rolę jako światowe zgromadzenie branżowe dla rolnictwa i maszyn rolniczych. Innowacje zaprezentowane na targach Agritechnica pod hasłem” Zielona przyszłość – inteligentna technologia “oferują rolnictwu najlepsze warunki do ciągłej intensyfikacji produkcji, co ma na celu dalsze zwiększenie wydajności przy równoczesnym zachowaniu zasobów, a digitalizacja jest siłą napędową innowacji – powiedział dr Reinhard Grandke, Chief Executive Officer, DLG (German Agricultural Society), na zakończenie targów 18 listopada.

2 803 firmy z 53 krajów, w tym czołowi światowi producenci, zaprezentowali pełną gamę ciągników, maszyn rolniczych, sprzętu, części zamiennych i akcesoriów. Udział zagranicznych firm na poziomie 60% to dotychczas najwyższy wskaźnik.  Pokazuje to wyraźnie pozycję tego wydarzenia jako wiodących światowych targów maszyn rolniczych. Z  Polski na targach Agritechnica 2017 wystawiało się 96 firm.

Według szacunków na ostatni dzień, Agritechnikę w tym roku odwiedziło 450 000 gości. Świadczy to o wielkim zainteresowaniu rolników najnowszą technologią i wyznaczającymi trendy koncepcjami przyszłości.

Ponad 100 000 odwiedzających przybyło spoza Niemiec. Według rejestracji odwiedzających, przybyli oni ze 138 krajów; większość z nich pochodziła z Holandii, Danii, Szwajcarii, Austrii i Włoch. Wzrost liczby odwiedzających odnotowano z Ameryki Północnej, Europy Wschodniej, Azji i Afryki.

Nastrój branży na Agritechnice był pełen zaufania, co znalazło odzwierciedlenie w wysokiej gotowości do inwestowania. Jak wynika z badań ankietowych, które przeprowadziło DLG, ponad dwie trzecie badanych rolników, wykonawców i związków producenckich zamierza inwestować w ciągu najbliższych dwóch lat. Jak wynikło z ankiety głównym celem inwestycji rolników będzie przede wszystkim wymiana i ekspansja.

Networking (łączność) jest warunkiem wstępnym do precyzyjnego dostrajania wydajności w nowoczesnych, bardzo złożonych maszynach, gdzie elementy elektroniczne muszą komunikować się z systemami mechanicznymi i hydraulicznymi. Około 700 wystawców zaprezentowało swoje najnowsze rozwiązania komponentowe na Agritechnica.

Elektronika i czujniki odgrywają coraz ważniejszą rolę w innowacji maszyn i systemów rolniczych. Było to widoczne na Agritechnice, w tym w specjalnej funkcji DLG “Ochrona roślin”. Prezentowane technologie i trendy – w tym modele prognostyczne, mechaniczna i chemiczna technologia ochrony roślin, kontrola GPS oraz technologia dronów i robotów – spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z targów.

Anna Arabska

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.