fbpx

Automatyczny system odpylania Fendt ze srebrnym medalem targów Agritechnica

Maszyny rolnicze i ciągniki są narażone na szczególnie zapylone środowisko, dlatego do oczyszczania powietrza do spalania w silniku wymagane są solidne i wydajne systemy filtrów, które łączą wysoki stopień separacji i długą żywotność. Takie właśnie rozwiązanie firmy Fendt zostało nagrodzone przez jury targów Agritechnica srebrnym medalem.

Szczególnie duże ilości pyłu powstają podczas pracy w fazie suchej, a więc zwłaszcza w okresie żniw. W takim przypadku czyszczenie pośrednie filtra powietrza zapewnia, że ​​nie dojdzie do spadku wydajności lub zwiększonego zużycia paliwa, ponieważ do silnika jest zasysane niewystarczające powietrze.

W uzasadnieniu jury napisało, że dzięki automatycznemu systemowi odsysania pyłu firma Fendt zaprezentowała unikalne rozwiązanie, które rozpoznaje poziom zabrudzenia filtra powietrza podczas pracy lub podczas jazdy i czyści go w pełni automatycznie bez konieczności jego demontażu.

Dzięki dwóm krótkim, ale silnym impulsom ciśnienia po wewnętrznej stronie filtra powietrza uzyskuje się przepływ na zewnątrz. Osadzający się na powierzchni filtra kurz jest jednocześnie spulchniany i wysysany z obudowy za pomocą podciśnienia. Próżnia wytwarzana jest przed napędzanym hydrostatycznie wentylatorem powietrza chłodzącego, którego prędkość obrotowa jest chwilowo zwiększona.

Impuls ciśnieniowy pochodzi z oddzielnego zbiornika sprężonego powietrza, który jest napełniany powietrzem pod ciśnieniem 12 barów przez sprężarkę. Automatyczne okresy czyszczenia są uruchamiane, gdy tylko podciśnienie w układzie ssącym spadnie poniżej wartości granicznej z powodu zwiększonego zabrudzenia. System działa we wszystkich warunkach pracy, w tym przy pełnym obciążeniu.

Automatyczny system odpylania sprawia, że ​​czasochłonne, podatne na błędy i często zaniedbywane ręczne czyszczenie filtra powietrza staje się zbyteczne. W ten sposób można zminimalizować przestoje ciągnika i ryzyko zwiększonego zużycia paliwa z powodu zabrudzonych filtrów powietrza.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.