fbpx
Strona głównaTechnikaNowy sposób na błyskawiczne uszczelnienie przebitej opony w ciągniku

Nowy sposób na błyskawiczne uszczelnienie przebitej opony w ciągniku

Opony ciągników rolniczych zawsze ulegają uszkodzeniom w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie, prowadząc do strat, kiedy potrzebna jest najwyższa wydajność. Sposób na takie przypadki znalazła firma Continental, a rozwiązanie ContiSeal zostało nagrodzone srebrnym medalem targów Agritechnica 2022.

W przypadku tej technologii po przebiciu lub opony warstwa lepkiego polimeru po wewnętrznej stronie opon rolniczych uszczelnia uszczelnia otwór stworzony przez ciała obce, takie jak gwoździe lub inne ostre przedmioty. Pomimo uszkodzenia pojazdem można dalej jechać, a oponę można później naprawić lub wymienić. Może to okazać się szczególnie ważne w bardzo napiętych oknach czasowych, w których często trzeba szybko kończyć prace rolnicze.

Zmiany opon w trudnych warunkach terenowych lub drogowych można zatem w znacznym stopniu uniknąć i zrobić to później w warsztacie. Dzięki temu pojazdy “nie wypadają” z floty, co jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku specjalistycznych maszyn żniwnych.

– Innowacyjny system Agro ContiSeal firmy Continental jest kluczowy dla dalszego rozwoju w dziedzinie opon rolniczych i wnosi duży wkład w zapewnienie niezawodności działania maszyn, gdy ma to naprawdę znaczenie – czytamy na stronie targów Agritechnica.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.