fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRAby uratować ceny zbóż w Polsce ukraińskie zboże trzeba kupić i zmagazynować...

Aby uratować ceny zbóż w Polsce ukraińskie zboże trzeba kupić i zmagazynować [video]

Dzisiaj w Warszawie odbyło się Europejskie Forum Rolnicze. Podczas konferencji spotkaliśmy m.in. Wiktora Szmulewicza, prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych, który w pewnym sensie podsumował debatę traktującą o przyszłości europejskiego rolnictwa w dobie wojny na Ukrainie.

– Rząd mówi o tym, że trzeba pomóc Ukrainie, wyeksportować to zboże i my też jesteśmy za tym, bo potrzebuje tego świat; kraje arabskie, kraje Bliskiego Wschodu. Ten problem na pewno rozwiązać trzeba. Polska jest nieprzygotowana do takiej sytuacji, aby takie ilości zboża przepłynęło przez nasze porty – wyjaśniał Szmulewicz.

– Proponujemy ucywilizować transport przez Polskę; powinny być wpuszczane transporty takie, które mają miejsca docelowe, czyli do portu czy do innych krajów Unii Europejskiej. Druga sprawa, uważam, że sami tego problemu nie jesteśmy w stanie rozwiązać – powinna zareagować Komisja Europejska, a może nawet wyżej, może Bank Światowy, bo grozi to głodem i konfliktami w świecie – powinna odkupić to zboże od Ukrainy po określonych cenach i wtedy nawet zmagazynować w Polsce – dodał Szmulewicz.

4 KOMENTARZE

  1. Ja mam jedno pytanie. Jak to jest, że Polscy rolnicy używający chemii z Ukrainy są ścigani i karani? Słyszymy i czytamy, że to niebezpieczne, że mogą zatruć ludzi i skazić ziemię. A zboża z Ukrainy już są bezpieczne i zdrowe?!

  2. Przecież to zboże jest z Ukrainy ale należy do potężnych holdingów i korporacji USA Niemiec i innych zachodnich, dadzą sobie radę bez nas.

  3. A może ukraina sama by się zajęła swoim zbożem, a nie Polska. Polskie rolnictwo ma swoje problemy i to nimi rząd się powinien zajmowac

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.