fbpx

“Nie ma alternatywy dla porozumienia”. Rolnicy debatują z ministrem Siekierskim podczas EFR (video)

– To będzie trudna debata, ale debata zdeterminowana przez wolę szukania dobrych rozwiązań dla Polski, dla polskich rolników i Unii Europejskiej – mówił Artur Balazs rozpoczynając debatę przedstawicieli organizacji rolniczych z ministrem rolnictwa Czesławem Siekierskim podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce.

– Pewne wcześniejsze decyzje Komisji Europejskiej otwarcia europejskiego rynku i de facto obecności Ukrainy z godziny na godzinę, z dnia na dzień na tym rynku, potentata światowego jeżeli chodzi o produkcję żywności, zdestabilizowała rynek europejski i niełatwo będzie to zmienić. O tym będziemy chcieli dzisiaj rozmawiać; to miejsce jest dobre do trudnej rozmowy – stwierdził Balazs.

Samasz loteria - baner

– Oczywiście emocje są olbrzymie. Protesty rolników są w pełni uzasadnione, ale musimy znaleźć rozwiązanie, które będzie dobre i dla Polski i dla Unii Europejskiej. Nie uda się tego rozwiązać z dnia na dzień, z godziny na godzinę i doprowadzić do sytuacji idealnej. To jest długi, trudny, odpowiedzialny proces. Proces, który wymaga wizji, odwagi i determinacji zarówno po stronie władzy dzisiejszej, która zresztą nie jest jakby adwersarzem winnym doprowadzenia do tej sytuacji, ale to na władzy spoczywa obowiązek rozwiązania tych najtrudniejszych problemów rolniczych – dodawał.

Zapraszamy do oglądania debaty.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

1 KOMENTARZ

  1. Minister proponuje dopłaty do sprzedanego zboża od 200 do 300 zł tona.Tylko te dopłaty powinne być rzeczywiście do ton ,a nie hektarów.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.