fbpx
Strona głównaPrawo i finanseNajnowsze informacjeZwrot podatku za paliwo także dla tych, którzy przejęli gospodarstwo po 1...

Zwrot podatku za paliwo także dla tych, którzy przejęli gospodarstwo po 1 lutego 

Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiedzi na pismo Krajowej Rady Izb Rolniczych, aby starać się o zwrot podatku za paliwo rolnik nie musi być właścicielem gospodarstwa przed 1 lutego 2023 r. 

Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z zapytaniem, czy zwrot podatku akcyzowego za paliwo rolnicze przysługuje także tym rolnikom, którzy przejęli gospodarstwa po 1 lutego 2023 r.  

MRiRW odpowiedziało, że aby otrzymać zwrot podatku wnioskodawca w momencie składania wniosku musi być rolnikiem oraz posiadaczem użytków, które w ewidencji gruntów i budynków są wykazane jako użytki rolne na dzień 1 lutego 2023, ale nie musi być ich właścicielem przed 1 lutego.  

“(…) wnioskodawca nie musi być właścicielem czy też posiadaczem (współposiadaczem) użytków rolnych w dniu 1 lutego. Mógł on bowiem nabyć gospodarstwo rolne od rodziców np. w dniu 15 marca i będzie uprawniony do wystąpienia z wnioskiem o zwrot podatku w sierpniu tego samego roku. Istotne jest, aby wnioskodawca w dniu składania wniosku był posiadaczem gospodarstwa rolnego i aby wykazane we wniosku użytki rolne w dniu 1 lutego tego samego roku były wykazane w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne”. – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

więcej: KRIR 

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.