fbpx

Ziemia tylko dla rolników producentów

Tysiące hektarów ziemi ciągle czeka na Dolnym Śląsku na prawdziwych gospodarzy. Walne Zgromadzenie DIR stoi na stanowisku, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powinien wdrożyć mechanizmy zachęcające i usprawniające obrót ziemią. Zdaniem DIR ziemia ta powinna trafiać do rolników-producentów.

– Należy poważnie rozważyć i wprowadzić nową definicję rolnika-producenta. Utrzymywanie sytuacji, w której 1 hektar już jest gospodarstwem rolnym uważamy za nieporozumienie. Preferowana powinna być polityka osiągania przez gospodarstwa areału gwarantującego rolniczej rodzinie godziwy byt, a gospodarstwu rozwój – mówi Leszek Grala, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Takie gospodarstwa, jak podkreśla samorząd rolniczy powinny być wyraźnie preferowane w polityce dopłat i świadczeń. Natomiast dopłaty bezpośrednie powinny być wypłacane tylko tym którzy uprawiają ziemię, a KRUS nie może być sposobem na tanie ubezpieczenia dla nie rolników.

Źródło: DIR
 

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner