fbpx
Strona głównaSensacjeCzy to koniec działalności słynnego rolnika z Lublina? Jego pole pomiędzy blokami...

Czy to koniec działalności słynnego rolnika z Lublina? Jego pole pomiędzy blokami mocno się zmieniło

W Lublinie przy ul. Jantarowej na Węglinie Południowym, na polu chyba najbardziej znanego rolnika w Lublinie, ale również i w Polsce, doszło do sporych zmian. Przynajmniej na razie to koniec jego działalności w tym miejscu, jednak pole nie zniknie, a jego charakter zostanie zachowany, gdyż rolnik wydzierżawił je firmie zajmującej się uprawą konopii włóknistych. 

Na polu przy ul. Jantarowej w ostatnich dniach pojawiło się ogrodzenie i zniknął z niego zasiany wcześniej rzepak. Mieszkańcy obawiali się, że rolnik uległ namowom developerów i na tym tere nie stanie kolejny blok. Jednak nic takiego się nie stanie.

Jak donosi portal spottetlublin.pl pole przejęła firma Hemplab z Lublina, której przedstawiciele spotkani na miejscu oznajmili, że to oni wydzierżawili pole od popularnego rolnika i w tym miejscu posiali konopie włókniste. O planach dotyczących tej uprawy opowiedział prezes firmy Szymon Włodarczyk.

Uprawa konopi włóknistych w Lublinie przy ul. Jantarowej, fot. M. Brodowska
Uprawa konopi włóknistych w Lublinie przy ul. Jantarowej, fot. M. Brodowska

– Dzierżawimy 50 hektarów plantacji konopi włóknistych na terenie województwa lubelskiego. Niestety, najbliższa plantacja znajduje się około 40 kilometrów od siedziby naszej firmy. Na początku roku wpadliśmy na pomysł utworzenia testowej plantacji konopi włóknistych na polu przy ul. Jantarowej – tłumaczy Szymon Włodarczyk.

Kilka dni temu 0,5 ha pole pomiędzy blokami przy ul. Jantarowej zostało wysiane konopiami, które w zależności od warunków pogodowych zaczną kiełkować po ok. 1-2 tygodni. Konopie siewne rosną na wysokość 3-4 m. Odmiana konopi włóknistych Cannabis Sativa L nie ma nic wspólnego z medyczną marihuaną, co oznacza, że nie zawiera THC i nie jest psychoaktywna.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.