fbpx

Zboże w dobrej cenie

Na przełomie października i listopada 2018 r. na rynku krajowym notowano wzrost cen zbóż konsumpcyjnych.

Według informacji zebranych przez Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w dniach 29.10 – 4.11.2018 roku zakłady zbożowe za pszenicę konsumpcyjną płaciły 833 zł/t, o 2% drożej niż tydzień wcześniej. Jednocześnie cena tego ziarna była o 3% wyższa niż przed miesiącem i o 25% wyższa niż przed rokiem.

Samasz loteria - baner

Przeciętna cena zakupu żyta konsumpcyjnego wyniosła 712 zł/t i była o 1% wyższa niż w po-przednim tygodniu. Cena ta była zbliżona do notowanej miesiąc wcześniej i o 27% wyższa niż przed rokiem.

Średnia cena zakupu jęczmienia paszowego ukształtowała się na poziomie 794 zł/t, o około 1% niższym niż tydzień wcześniej. Ziarno to było jednak o 4% droższe niż przed miesiącem i o 26% droższe niż w tym samym okresie 2017 r.

Średnia krajowa cena zakupu kukurydzy wyniosła 701 zł/t wobec 708 zł/t w poprzednim tygodniu. Ziarno to było o 3% tańsze niż przed miesiącem, ale o 13% droższe niż rok wcześniej.

Źródło: KOWR

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.