fbpx

Wypas zwierząt w ramach dobrostanu: Rejestr lub oświadczenie – jest wybór, ale pamiętać o tym trzeba 

W Dzienniku Ustaw ukazało się w dniu 5 września Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w którym zapisano możliwość złożenia oświadczenia o wypasie lub wybiegu zwierząt zamiast posiadania rejestru. Jest to jednak obwarowane warunkami. 

Przepis mówiący, że “praktyki podwyższające poziom dobrostanu zwierząt nie są realizowane” jeżeli rolnik nie prowadzi rejestru wypasu lub wybiegu odpowiednio: krów mlecznych, krów mamek, opasów, co oznacza to odmowę przyznania płatności dobrostanowej w ramach realizacji praktyki tego schematu został rozszerzony o oświadczenie – jeżeli rolnik nie złożył takiego oświadczenia, również nie otrzyma płatności. 

Samasz loteria - baner

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie pozostawia rolnika bez szans: w przypadku, gdy rolnik nie przekazał ARiMR rejestru lub oświadczenia, lub przekazał niekompletny rejestr, kierownik biura powiatowego Agencji wzywa na piśmie rolnika do dokonania tej czynności lub uzupełnienia tego rejestru, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, chyba że rolnik dokonał już tej czynności lub uzupełnił już ten rejestr – mówi Rozporządzenie. 

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.