Wirtualne muzeum polskiej wsi i rolnictwa

Małopolska Izba Rolnicza zamierza stworzyć wirtualne muzeum polskiej wsi i rolnictwa. W tej niecodziennej placówce muzealnej będą prezentowane dokumenty związane nie tylko z działalnością rolniczą, ale również obrzędami i zwyczajami ludowymi.

Samorząd rolniczy zamierza pozyskać eksponaty obrazujące historię małopolskiej wsi bezpośrednio od jej mieszkańców. Dlatego MIR apeluje do rolników o dostarczenie osobiste lub przesłanie tego typu dokumentów wraz ze stosownymi opisami do swojej siedziby znajdującej się w Krakowie lub do biur powiatowych w Tarnowie, Nowym Sączu i Wadowicach
Materiały,  które otrzymamy zostaną zeskanowane, opisane i skatalogowane, a w przyszłości zamieszczone na stronie naszego wirtualnego muzeum. Po zeskanowaniu oryginalne materiały odeślemy do właścicieli. Wszystkim zainteresowanym prześlemy również cyfrowe zapisy dokumentów. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (j.kalmuk@mir.krakow.pl), lub telefoniczny pod nr tel. (12) 643 17 62 – informuje MIR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności