fbpx
Strona głównaFirmy i produktyNie tylko większa wydajność

Nie tylko większa wydajność

Oferta firmy Joskin wzbogaciła się ostatnio o nowy model aplikatora Solodisc XXL Jego budowa została znacznie zmieniona, by zwiększyć szerokość do 8,25 m; tym samym zyskać na wydajności i dodatkowych zaletach.

W nowym modelu proponowane są 3 nowe szerokości  6,75 m, 7,5 m i 8,25 m, pozwalają znacznie zwiększyć efektywność sprzętu. Odstępy między elementami wynoszą 18,75 cm (w innych modelach  SOLODISC – 21,5 cm ), co pozwala spełnić wymagania klientów chcących je zagęścić w celu lepszego rozprowadzania gnojowicy i/lub zmniejszenia głębokości jej aplikacji. Taki odstęp między elementami sprawia, że aplikatory są doskonale dostosowane do upraw wysiewanych (jak kukurydza).

Dwa pionowe rozdzielacze Scalper© pozwalają zmniejszyć długość węży i utrzymać stały przepływ zapewniający równomierne i jednolite rozlewanie.

Talerze, zbudowane z metalu i gumy nitrylowej NBR, są lżejsze (5,9 kg – waga została zmniejszona o połowę przy takiej samej wytrzymałości na zużycie, dzięki procesowi wulkanizacji), a z uwagi na ich dużą średnicę (400 mm) jest mniejsze zapotrzebowanie na moc.

Głębokość robocza waha się od 1 do 6 cm dzięki zmianie nacisku siłowników podnośnika na aplikator.

System podnoszenia, kategorii 3 lub 4, zamocowany na szerokim  (860 mm lub 1.010 mm) trzy- lub czteropunktowym układzie zawieszenia, jest tak zbudowany, aby ograniczyć tylny zwis. Ze szczególną uwagą potraktowano masę całkowitą maszyny, która jest proporcjonalnie lżejsza od poprzednich modeli, mimo iż ma więcej talerzy.

Elementy aplikujące są zamocowane na ramie za pomocą sworznia, dzięki czemu mogą odchylać się pod kątem 20° (10° w lewo i 10° w prawo), by dostosować się do krzywej linii przejazdu bez konieczności podnoszenia maszyny  i nie niszcząc upraw.

Źródło: Joskin

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.