fbpx

PREMOS 5000 nowy mobilny system do produkcji pelletu firmy KRONE

Zagospodarowywanie słomy jest bardzo czasochłonne i wymaga dodatkowego sprzętu. Niedobór powierzchni magazynowej w obszarach urbanistycznych, powoduje utratę dużego potencjału. W takim przypadku pellety są dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie wymagają dużej powierzchni magazynowej jak to ma miejsce w przypadku bel.

Uniwersalność granulek daje szeroki zakres zastosowań miedzy innymi jako paliwo, ściółka dla zwierząt czy pasze. 
W przypadku paliwa pellety posiadają wysoką zawartość energii, gdyż 2,5 kg pelletu ze słomy (= ok. 3,5 l) jest substytutem 1 litr oleju opałowego. Pellety są również zaliczane do odnawialnych źródeł energii i mogą przyczynić się do zmniejszenia poziomu emisji CO2. Ich produkcja może być w pełni zmechanizowana. 
Produkcja pelletów dodatkowo zmniejsza zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w porównaniu do zapotrzebowania magazynowego w przypadku słomy, a w rezultacie zmniejsza koszty przechowalnictwa i poprawia rentowność przedsięwzięcia.
Obecnie istnieją dwa systemy produkcji pellet, stacjonarny i półstacjonarny.
W systemie stacjonarnym, w pierwszym etapie, słoma jest prasowana w bele, które są następnie zbierane i transportowane do zakładu, gdzie zostają przeniesione do urządzenia do  granulacji. Podlegają najpierw rozbiciu, zmieleniu, a następnie materiał prasuje się w pelletki. Gotowe pelletki transportuje się do klienta detalicznego.
W systemie półstacjonarnym, system granulacji jest zainstalowany na ciężarówkę, która zabiera go do miejsca składowania beli. 
System stacjonarny jest trudny do zainstalowania, jest to kosztowna inwestycja , a przepustowość wynosi 2t/h. Natomiast w systemie półstacjonarnym przepustowość wynosi w zależności od materiału, ok 1t/h, waga sprzętu to 19 t, zaś prąd potrzebny do zasilenia to 144 KW – 158 KW, może również wystąpić potrzeba użycia dodatkowego generatora. 
W użyciu nowego mobilnego urządzenia do produkcji pelletu  PREMOS 5000 zbiera się słomę z ziemi i przetwarza w pellet w tym samym czasie. Gotowy produkt jest następnie dostarczany luzem, bezpośrednio z pola do klienta. 
Mobilny system do produkcji pelletu zbiera materiał, z pomocą walca oporowego, który zapewnia bardzo spójny przepływ plonu do urządzenia przy niskich prędkościach przesuwu. Następnie pas przesuwa słomę na rolki, które posiadają otwory kształtujące pellet, słoma jest przeciskana przez te otworki i wypadają kształtne wałeczki pelletu. ciśnienie wewnątrz otworów dochodzi do 2000bar, a  temperatura w zakresie od 70 ° C do 100 ° C.  Dodatkowo jako opcję można zamontować bęben przesiewający, który wyeliminuje kurz i większe cząstki co jest ważne jeśli produkujemy pellet do zastosowania energetycznego. Gotowe pelletki są następnie transportowane do leja, gdzie są chłodzone powietrzem, a następnie przenoszone do zbiornika lub na przyczepę. 
Zalety PREMOS 5000 to między innymi kompleksowe zbieranie i przetwarzanie słomy w pelet już na polu, niski koszty pracy, minimalne koszty manipulacyjne,  wyższa rentowność  poprzez zmniejszenie kosztów belowania, przeładunku i transportu, a także maksymalizacja wydajności. Bardzo ważną zaletą jest duża przepustowość w porównaniu z tradycyjnymi systemami stacjonarnych
Wyjście maksymalnie do 5000 kg / h w  porównaniu z  tradycyjnym systemem 1000-2000 kg / h.
 
Energy input/output balance
Produkuje pellet wysokiej gęstości w ilościach hurtowych, materiał może być dostarczany jako ładunków masowych (podobny do oleju opałowego), w pełni zautomatyzowana obsługa, transport prosto z pola do odbiorcy detalicznego, prosta i łatwa logistyka to główne zalety PREMOS 5000. Poniżej zachęcamy do obejrzenia filmu z pracy nowego prototypu mobilnego systemu do produkcji pelletu PREMOS 5000 firmy KRONE.  
 
McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.