Korekta jest konieczna

Rolnicy z łódzkiego apelują do samorządu rolniczego o podjęcie działań mających na celu zmianę zapisów ustawy z 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (Dz.U.2015.881), oraz rozporządzeń tj. Rozporządzenie Ministra Środowiska z 8 stycznia 2016 r. w sprawie Centralnego Rejestru Operatorów Urządzeń i Systemów Ochrony Przeciwpożarowej (Dz.U.2016.56) i Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 14 stycznia 2016 r. w sprawie wzoru Karty Systemu Ochrony Przeciwpożarowej oraz sposobu ich sporządzania i prowadzenia (Dz.U.2016.73).

Przepisy te bowiem nakładają konieczność rejestracji urządzeń nie tylko na firmy, ale i osoby fizyczne. Obowiązkowej rejestracji podlegają wszystkie urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne oraz przeciwpożarowe zawierające, co najmniej 3 kg substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych chłodniczej.

Nowymi przepisami również objęci są m.in.  rolnicy i sadownicy  przechowujący np. jabłka w komorach chłodniczych, także gospodarstwa mleczne posiadające schładzalniki do mleka o pojemności powyżej 1 -1,5 tys litrów pojemności   w zależności od wydajności sprężarki (niektóre zbiorniki nawet 800 litrowe posiadające agregaty   2- udojowe mogą posiadać nawet 3 kg gazów) – informuje Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności