W USA wykoszono już 73 proc. pszenicy ozimej. Jak wygląda kondycja upraw za oceanem?

fot. pixabay

Departament rolnictwa Stanów Zjednoczonych opublikował wczoraj dane na temat kondycji zbóż. Wynika z nich, że kondycja zbóż jarych, poza pszenicą, poprawiła się ze względu na opady w rejonach upraw.

Jak wynika z raportu, w USA wykoszono już 73 proc. areału pszenicy ozimej, a więc o 1 proc. mniej niż wynosi średnia dla tego okresu. Jeszcze tydzień temu wykoszony areał stanowił 59 proc. całości.

Jeśli chodzi o pszenicę jarą, stanowiącą 25 proc. ogółu upraw pszenicy w USA, jej kondycja jest znacznie słabsza niż przed rokiem. Dwie najlepsze kategorie stanowi tylko 11 proc. ogółu upraw, podczas gdy rok temu było to aż 68 proc.

Nieco słabiej niż przed rokiem wygląda także kondycja upraw kukurydzy. Dwie najlepsze kategorie stanowi 65 proc. upraw, a więc o 4 proc. mniej niż przed rokiem.

W przypadku soi dwie najlepsze kategorie stanowi 60 proc. upraw, podczas gdy rok temu było to 69 proc.

Słabo w stosunku do zeszłego roku wypada jęczmień, bowiem najlepsze kategorie stanowi zaledwie 27 proc. upraw w porównaniu do 75 proc. rok temu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności