fbpx
Strona głównaWiadomościŁowickie Żniwa 2023, czyli jak to drzewiej bywało (galeria)

Łowickie Żniwa 2023, czyli jak to drzewiej bywało (galeria)

W minioną sobotę, 15 lipca, w Skansenie Wsi Łowickiej w Maurzycach (woj. łódzkie), już po raz szósty odbyły się Łowickie Żniwa, czyli pokaz obrzędów żniwnych sprzed lat, który zgromadził niemałą rzeszę widzów.

Żniwa sprzed ery nowoczesnych maszyn były niezwykle wymagające i pracochłonne, co na własne oczy mogli zobaczyć goście przybyli w sobotę 15 lipca do Skansenu Wsi Łowickiej w Maurzycach w gminie Zduny.

W tej pięknej inscenizacji, w której w rolę żniwiarzy wcielili się członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Boczki Chełmońskie, można było zobaczyć wszystkie etapy dawnych żniw, od klepania kos zaczynając, a na młóceniu za pomocą cepów zwiezionych do stodoły plonów kończąc.

Realizmu tym żniwom dodawała jeszcze pogoda, ponieważ dzień był niezwykle upalny i wielu z gości zgodnie twierdziło, że warto pamiętać o tych dawnych czasach, ale jednak mimo wszystko dobrze się stało, że to obecnie maszyny wyręczają rolników w tej ciężkiej pracy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.