fbpx

Zwolniony z aresztu ukraiński minister rolnictwa informuje o odblokowaniu granicy polsko-ukraińskiej 

Mykoła Solski, oskarżony przez ukraińską prokuraturę antykorupcyjną o kierowanie zorganizowaną przez siebie grupą przestępczą został w piątek zwolniony z aresztu. W poniedziałek w południe poinformował, że Polacy odblokowali wszystkie przejścia graniczne. 

“Mykoła Solski został zwolniony z aresztu i nadal wykonuje uprawnienia Ministra Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy” – poinformowało biuro prasowe ukraińskiego ministerstwa rolnictwa. – “Na rzecz Ministra Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Mykoły Solskiego złożono depozyt w wysokości 75,7 mln UAH. Wysokość kaucji określa orzeczenie Wysokiego Trybunału Antykorupcyjnego”.

Samasz loteria - baner

W poniedziałek 29 kwietnia Solski poinformował, że “Polacy odblokowali wszystkie punkty kontrolne na granicy z Ukrainą” i “podziękował swoim polskim kolegom za produktywną pracę”.

„Wyrażamy naszą wdzięczność polskiemu Ministerstwu za konstruktywną pracę nad odblokowaniem granicy. A także stowarzyszeniom branżowym obu krajów. Toczące się negocjacje nie były łatwe, ale najważniejsze, że mamy wynik. Negocjacje pomiędzy ministerstwami i stowarzyszeniami będą kontynuowane w przyszłości. Strony zgodziły się co miesiąc wymieniać dane dotyczące tranzytu produktów rolnych w celu monitorowania sytuacji. Kolejne spotkanie Ministrów Rolnictwa Ukrainy i Polski zaplanowano na 7 maja, podczas którego latem omówione zostaną warunki współpracy” – poinformował Solski.

Polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie poinformowało o zakończeniu blokad na granicy. Nie zamieściło takiej informacji Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, ani Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ani Kancelaria Premiera Rady Ministrów.

To interesujące, że o wydarzeniu, które było (i jest nadal) ważne dla setek tysięcy polskich rolników dowiadujemy się od ukraińskiego ministra, oskarżonego przez służby własnego kraju o przestępstwo gospodarcze.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.