fbpx

Ok. 40 proc. eksporterów ukraińskiego zboża w Odessie działa nielegalnie

Około 30 – 40 proc. firm eksportujących zboże przez odeskie porty działa w szarej strefie – poinformował szef odeskiej administracji wojskowej Oleg Kiper po kontroli dotyczącej kwestii dyscypliny finansowej w warunkach reżimu prawnego stanu wojennego.

– Mamy pierwsze efekty po opracowaniu zarządzenia w sprawie niektórych kwestii dyscypliny finansowej w warunkach prawnego stanu wojennego, które weszło w życie 22 sierpnia. Zgodnie z oczekiwaniami 30-40% podmiotów eksportowego rynku zbóż pracuje w szarej strefie. Z analizy pochodzenia zboża od pierwszych 32 eksporterów przetworzonych wynika, że ​​21 firm sumiennie wywiązuje się z płacenia wszystkich podatków, a 11 już nie – powiedział Oleg Kiper cytowany przez Agropolit.com.

Samasz loteria - baner

Kiper dodał, że większość firm działających nielegalnie jest spoza obwodu odeskiego, a teraz wobec nich odbędą się dochodzenia organów ścigania oraz poinformował, że załadunki będą się teraz odbywać wyłącznie po sprawdzeniu legalności pochodzenia produktów rolnych.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.