Ukraina zamyka granicę dla wieprzowiny z woj. zachodniopomorskiego

fot. Alan Roberts, unsplash.com

Jak informuje Główny Inspektorat Weterynarii, 13 stycznia Ukraina rozszerzyła restrykcje importowe dotyczące wieprzowiny na woj. zachodniopomorskie.

Tym samym województwo to dołącza do 8 województw, tj.: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, dla których podobne restrykcje wprowadzono już wcześniej.

– Ograniczenia dotyczą zwierząt, które należą do rodziny świniowatych (Suidae), pekariowatych (Tayassuidae) i tapirowatych (Tapiridae), materiału genetycznego, produktów z nich, za wyjątkiem produktów, które przeszły obróbkę zgodną z zasadami określonymi w przepisach ukraińskich, tj. Wymaganiach dotyczących wprowadzenia (wysłania) na terytorium celne Ukrainy żywych zwierząt i ich materiału genetycznego, produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego, pasz, siana, słomy, ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego oraz produktów pochodnych, przyjętych Rozporządzeniem Ministra Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy nr 553 z dn. 16.11.2018 – informuje GIW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności