fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychStatek z ukraińską kukurydzą już w okolicach Bosforu

Statek z ukraińską kukurydzą już w okolicach Bosforu

Płynący pod banderą Sierra Leone statek transportowy Razoni to zdecydowanie najpopularniejsza w ostatnich tygodniach jednostka pływająca na świecie. Dotarła ona już nad cieśninę Bosfor, co pozwala sądzić, że jest już w pełni bezpieczna i osiągnie swój cel, którym jest Liban. 

– Miliony ludzi na całym świecie obserwowało dziś postępy tego statku. To nasz wkład w światowe bezpieczeństwo żywnościowe, którego dokonujemy pomimo rosyjskiej agresji. Sojusznicy pomagają Ukrainie w walce z wrogiem, Ukraina pomaga światu w walce z głodem – powiedział minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow cytowany przez portal UkrAgroConsult.

Statek Razoni wypłynął z Odessy rankiem 1 sierpnia z ładunkiem ponad 26,5 tys. ton kukurydzy i po drodze przeszedł kontrolę u wybrzeży Turcji.

Ukraińcy mają nadzieję na wyeksportowanie ok. 20 mln ton zboża z zeszłorocznych zbiorów. Na eksport czeka też ziarno z nowych zbiorów, którego zebrano już ok. 6 mln ton, zaś wg prognoz łączne plony zbóż na Ukrainie mają wynieść 50-60 mln ton. Obecnie w ukraińskich portach czeka 68 statków z łącznym ładunkiem ok. 1,2 mln ton.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.