Spółki wodne pod nadzorem gminy?

Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje do Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marka Gróbarczyka, o podjęcie działań legislacyjnych w zakresie unormowania działania spółek wodnych.

Jak uzasadnia, obecnie większość spółek wodnych działa nieudolnie poprzez brak środków, przez co wielu rolników ma problem z prawidłową gospodarką wodną na polach.

– Zdaniem samorządów rolniczych, rozwiązaniem mogłaby być zmiana przepisów w ten sposób, aby składki na działalność spółek wodnych były pobierane przez gminę, która również sprawowałaby nad nimi nadzór. Takie rozwiązanie mogłoby zagwarantować prawidłową działalność i odpowiednią konserwację urządzeń wodnych – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

1 KOMENTARZ

  1. Czy to coś zmieni ??? Zapewniam że nic ! Od tej zmiany pieniędzy nie przybędzie. Aby zrozumieć problem należy zrozumieć co to jest spółka wodna a tu wszyscy dyskutują a nikt nie wie o czym mówi od samego dołu do samej góry a najmniej to |Ci co wiedzieć powinni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności