fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłatyRusza nabór wniosków na restrukturyzację gospodarstw. Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Rusza nabór wniosków na restrukturyzację gospodarstw. Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Dzisiaj, 16 maja, rozpoczął się nabór wniosków o wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw. Wnioski można do 14 lipca tego roku, a w ramach premii można uzyskać 60 tys. zł.

Wsparcie przeznaczone jest dla gospodarstw, których wielkość ekonomiczna nie przekracza 13 tys. euro.

– Osoby, które chcą ubiegać się o premię, mogą być ubezpieczone w KRUS-ie, jak i w ZUS-ie. Nie ma również zakazu jednoczesnego prowadzenia działalności gospodarczej lub pracy na etacie. Istotne jest, by co najmniej 25 proc. dochodów lub przychodów osiąganych przez zainteresowanego pochodziło z działalności rolniczej – informuje ARiMR.

Należy pamiętać, że działanie nie jest przeznaczone dla beneficjentów programów: „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętych PROW 2007-2013, a także „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”, „Premie dla młodych rolników” w ramach PROW 2014-2020

Co najmniej 80 proc. pomocy należy wydać na środki trwałe, tj. maszyny rolnicze, remonty budynków lub zakup gruntów rolnych.

Wnioski można składać osobiście w ARiMR, wysyłać je pocztą lub elektronicznie przez ePUAP.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.