RAZEM DLA REKORDÓW POLSKI

Wydarzenie, które stanowić będzie preludium do ustanowienia oficjalnego Rekordu Polski w zawartości energii w kiszonce z kukurydzy, odbędzie się w pierwszym tygodniu września tego roku w Instytucie Badawczo-Rozwojowym Sano Agrar Institut w Lubiniu k. Trzemeszna (Wielkopolska).

Z inicjatywy połączonych sił wiodących europejskich dostawców najlepszych rozwiązać dla rolnictwa: CLAAS, IGP Polska, K+S Polska, Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt podjęto decyzję o organizacji pokazu zbioru kukurydzy na kiszonkę i ustanowieniu nowego Rekordu Polski.

Z pola produkcyjnego o powierzchni około 60 ha zebrana i zakiszona zostanie odmiana kukurydzy QUENTIN o FAO 240. Zbiór i zakiszanie dokonane zostaną przy użyciu nowoczesnych maszyn marki Claas w tym sieczkarni JAGUAR, ciągników XERION oraz AXION.

W trakcie spotkania przedstawiona zostanie również technologia nawożenia w oparciu o szeroką paletę nawozów K+S Polska. Nad starannością przebiegu zakiszania kiszonki z kukurydzy z użyciem aplikatorów i preparatów Labacsil Mais Bakterie® i Labacsil Mais Acid® czuwać będą eksperci żywieniowi z Sano. Całość wydarzenia nadzorowana będzie przez sędziego z Biura Rekordów.

Dokładna data spotkania, jednego z najważniejszych tej jesieni wydarzeń dla producentów mleka w Polsce przedstawiona zostanie przez organizatorów w drugiej połowie sierpnia.

Serdecznie zapraszamy