fbpx
Strona głównaWiadomościProgram azotanowy – szkolenia dla doradców rolnych

Program azotanowy – szkolenia dla doradców rolnych

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa rozpoczęła cykl szkoleń dla doradców rolnych pod nazwą „ Wdrażanie Programu Azotanowego ‘’w ramach projektu „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metoda poprawy jakości wód” dofinasowanego ze środków NFOŚiGW.

Celem projektu jest przygotowanie doradców i rolników do wdrażania przepisów Programu Azotanowego. Szkolenia odbywają się w 12 miejscach w Polsce i są skierowane do grupy min. 300 doradców, ze wszystkich województw.

W ramach warsztatów doradcom rolnym przybliżane są zarówno aspekty prawne i praktyczne gospodarki nawozowej w kontekście obowiązującego od lipca 2019 r. Programu Azotanowego.

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa wraz z gronem ekspertów przygotuje również materiały dydaktyczne dla doradców: tablice informacyjne, prezentacje i film instruktażowy, który będzie mógł zostać wykorzystać w pracy z rolnikami.

– Uzupełnienie materiałów stanowi również poradnik ”Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód” wydany ze środków KSOW, który można pobrać ze strony: www.fdpa.org.pl/azot – informuje FDPA.

Źródło: FDPA

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.