Prognoza na niedzielę: uwaga na bardzo niebezpieczne zjawiska

Niszczący porywy wiatru, opady dużego gradu, intensywne opadu deszczu i trąby powietrzne. Na to wszystko musimy się przygotować w niedzielę.

Drugi stopień zagrożenia zostaje wydany dla obszaru od woj. śląskiego i opolskiego przez woj. łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie po lubelskie i podlaskie głównie z powodu ryzyka wystąpienia niszczących porywów wiatru, opadów dużego gradu, silnych opadów deszczu powodujących podtopienia i w mniejszym stopniu z powodu ryzyka powstania silnej i długotrwałej trąby powietrznej.

Pierwszy stopień zostaje wydany na południowy wschód od obszaru stopnia 2. zagrożenia głównie z powodu ryzyka wystąpienia bardzo silnych porywów wiatru, opadów dużego gradu oraz w mniejszym stopniu z powodu ryzyka wystąpienia silnych opadów deszczu powodujących podtopienia.

Pierwszy stopień zagrożenia wydano również na północny zachód od obszaru stopnia 2. zagrożenia głównie z powodu ryzyka silnych opadów deszczu powodujących podtopienia, bardzo silnych porywów wiatru oraz w mniejszym stopniu z powodu ryzyka wystąpienia opadów dużego gradu.

Szczegółowa prognoza na www.lowcyburz.pl

Ze względu na bardzo dynamiczną i dość trudną do przewidzenia sytuację polecamy śledzić na Facebooku profil Polscy Łowcy Burz, gdzie na bieżąco będą pojawiały się aktualizacje prognozy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności