fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuPonad 230 ha z budynkami do wzięcia od PIWet-u. Ogłoszono przetarg

Ponad 230 ha z budynkami do wzięcia od PIWet-u. Ogłoszono przetarg

Państwowy Instytut Weterynarii ogłasza przetarg w formie licytacji na wydzierżawienie nieruchomości rolnych wraz z budynkami i budowlami stanowiącymi gospodarstwo rolne Grabowo. Łączna powierzchnia nieruchomości to 231,2777 ha. 

Gospodarstwo znajduje się województwie kujawsko – pomorskim, w powiecie bydgoskim gmina Dobrcz oraz w powiecie świeckim, gmina Pruszcz. PIWet chce wydzierżawić to gospodarstwo na okres 10 lat. 

Jak informuje PIWet licytacja rozpoczyna się w siedzibie Instytutu w Puławach w dniu 12.10.2023 r. o godz.12.00. Stawka wywoławcza czynszu to 6000 dt pszenicy/rok a wadium – 35.000,00 zł.  

Warunkiem uczestniczenia w przetargu jest wpłacenie wadium do dnia 11.10.2023 r.; wadium wpłacone przez uczestnika, którego oferta została wybrana, będzie zaliczone na poczet czynszu dzierżawnego, pozostałym oferentom wadium zostanie zwrócone. 

Wybór oferenta nastąpi według kryterium stawki czynszu wyrażonej w dt pszenicy (100%) – najwyższa stawka czynszu będzie najkorzystniejsza. 
 

PIWet informuje, że postępowanie w sprawie dzierżawy nieruchomości odbywa się zgodnie z Regulaminem, który jest dostępny na stronie internetowej PIWet-PIB.  

Zobacz także:

Dokładne stawki dopłat w 2023 roku. Są rozporządzenia

3 KOMENTARZE

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.