fbpx

Minimum 800 tys. zł za 231 ha na 10 lat. PIWet ogłasza przetarg na dzierżawę gospodarstwa

Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach ogłasza ustny przetarg licytacyjny na dzierżawę Gospodarstwa Rolnego Grabowo o powierzchni łącznej 231,2777 ha.

Gospodarstwo Grabowo jest położone na terenie dwóch powiatów województwa kujawsko-pomorskiego: bydgoskiego (gm. Dobrcz) oraz świeckiego (gm. Pruszcz). Właścicielem gruntów należących do gospodarstwa jest Skarb Państwa i KOWR, a użytkownikiem wieczystym PIWet, który jest też właścicielem budynków i budowli.

Samasz loteria - baner

Dzierżawa jest określona na 10 lat a stawka wywoławcza czynszu to 800 tys. zł na rok.

Przetarg odbędzie się 7 maja w siedzibie Państwowego Instytutu Weterynaryjnego- Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Mogą w nim wziąć udział rolnicy indywidualni lub prowadzące gospodarstwo rolne na terenie gminy Pruszcz w powiecie świeckim; gminy Dobrcz w powiecie bydgoskim lub na terenach gmin sąsiadujących z wyżej wymienionymi. Wadium w wys. 50 tys. zł należy wpłacić do 6 maja.

W przetargu nie mogą wziąć udziału m.in. dłużnicy wobec KOWR, Skarbu Państwa, samorządów, ZUS, KRUS, zalegają z podatkami, składkami – chyba że ich zaległości zostały prawnie odroczone, rozłożone na raty itp.

Przetarg wygra oferent, który złoży najkorzystniejszą ofertę.

Szczegółowe informacje: PIWet-PIB

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

6 KOMENTARZE

  1. No ale dzierżawca pewnie bierze dopłatę wiec rzeczywistego czynszu jest mniej a w tym są jakieś budynki jak ktoś ma pomysł to da radę coś z tego ugryźć.w niektórych regionach kraju ludzie biją się o ziemię i płacą po 2000/ha i dopłatę właściciel bierze

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.