fbpx
Strona głównaPrawo i finansePomoc na inwestycje chroniące przed ASF - nabór wniosków wydłużony do 17...

Pomoc na inwestycje chroniące przed ASF – nabór wniosków wydłużony do 17 czerwca

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z powodu utrudnień związanych pandemią koronawirusa, wydłużyła termin naboru wniosków o przyznanie pomocy z PROW 2014–2020 na inwestycje chroniące przed Afrykańskim Pomorem Świń (ASF) do 17 czerwca 2020 roku.

Wsparcie to skierowane jest do rolników, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 sztuk świn i chcą zrealizować inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed rozprzestrzenianiem się wirusa ASF.

Na tego typu przedsięwzięcia hodowcy mogą maksymalnie otrzymać 100 tysięcy złotych, przy czym wysokość dofinansowania przyznanego przez ARiMR nie może przekroczyć 80 procent kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji.

– Pomoc można otrzymać miedzy innymi na wykonanie ogrodzenia chlewni, utworzenie lub zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej czy wyposażenie gospodarstwa w urządzenie do dezynfekcji – informuje Biuro Prasowe ARiMR.

Źródło: ARiMR

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]