Pomoc na inwestycje chroniące przed ASF – nabór wniosków wydłużony do 17 czerwca

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z powodu utrudnień związanych pandemią koronawirusa, wydłużyła termin naboru wniosków o przyznanie pomocy z PROW 2014–2020 na inwestycje chroniące przed Afrykańskim Pomorem Świń (ASF) do 17 czerwca 2020 roku.

Wsparcie to skierowane jest do rolników, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 sztuk świn i chcą zrealizować inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed rozprzestrzenianiem się wirusa ASF.

Na tego typu przedsięwzięcia hodowcy mogą maksymalnie otrzymać 100 tysięcy złotych, przy czym wysokość dofinansowania przyznanego przez ARiMR nie może przekroczyć 80 procent kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji.

– Pomoc można otrzymać miedzy innymi na wykonanie ogrodzenia chlewni, utworzenie lub zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej czy wyposażenie gospodarstwa w urządzenie do dezynfekcji – informuje Biuro Prasowe ARiMR.

Źródło: ARiMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności