fbpx

ARiMR informuje – kolejne miliardy złotych na kontach rolników

Ponad 4 miliardy złotych przelane na konta rolników – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a są to tylko pieniądze wypłacane w ramach płatności końcowych z tytułu dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok.

Na dopłaty bezpośrednie dla rolników w roku 2023 przeznaczone zostało 17 mld zł. Zaliczki wypłacano od połowy października do końca listopada – prawie 9,2 mld zł, a płatności końcowe są wypłacane od grudnia. „Łącznie z zaliczkami do rolników w ramach dopłat za 2023 rok trafiło 13,42 mld zł” – informuje Agencja.

Samasz loteria - baner

Do 3 kwietnia br. ARiMR przekazała rolnikom 4,22 mld zł w ramach płatności końcowych z tytułu dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok. W tej kwocie są też pieniądze wypłacone w ramach ekoschematów powierzchniowych – 2,3 mld zł.

Nie otrzymali jeszcze pieniędzy rolnicy, którzy wnioskowali w ramach „Dobrostanu zwierząt” – muszą poczekać do kwietnia.

Wypłaty wszystkich płatności z tytułu dopłat bezpośrednich i obszarowych powinny zakończyć się 30 czerwca 2024 r.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

4 KOMENTARZE

  1. Suszone jawne oszustwo jest to jalomurzna od państwa rolnik nie ubezpieczał swoich zasiewow bo nie było go stać dostał połowę z obliczeń a ten co ma hodowlę to jawna kpina nie miał suszy ja 1ha łąki zebrałem 1balot siana wielkości 130 ale suszy nie miałem z czego i Zack mam kupić pasze dla krów .

  2. “Kolejne tysiące złotych na kontach rolników z puli miliardów przeznaczonych dla rolnictwa.” – tak powinien prawidłowo brzmieć tytuł, pismaki za dychę…

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.