fbpx
Strona głównaWiadomościPłonęło gospodarstwo rolne na Opolszczyźnie, trzeba było ratować owce

Płonęło gospodarstwo rolne na Opolszczyźnie, trzeba było ratować owce

Do rozległego pożaru, w wyniku którego zniszczeniu uległy dwa budynki, doszło 5 czerwca ranem na terenie gospodarstwa wolnego w miejscowości Brzózki w województwie opolskim.

Strażacy z Kluczborka i okolic wezwani zostali na pomoc po godzinie 4 rano. Na miejscu zastali rozwinięty pożar budynków gospodarczych, a w pierwszej fazie działań musieli ewakuować lokatoró przyległego do nich budynku mieszkalnego, którzy wciąż spali i nic o pożarze nie wiedzieli. W trakcie akcji trzeba też było wyprowadzić na zewnątrz stado owiec, które przebywało w płonącej stodole. Na szczęście żadne ze zwierząt nie ucierpiało.

Ogień pojawił się na poddaszu stodoły, które wypełnione było sianem i szybko objął cały budynek, przeniósł się na poddasze domu, a zagrożone były także inne zabudowania.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 13 zastępów OSP i PSP. Informacji o przyczynach wybuchu pożaru nie podano, nie wiadomo też, jakie straty ponieśli rolnicy z Brzózek.

Paweł Palica

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.