fbpx

Pierwszy statek z ukraińskim zbożem wypłynął dziś do Libanu

Jak podaje Agencja Reutersa, dzisiaj wypłynie z Odessy pierwszy statek z ukraińskim zbożem. Będzie to pierwszy pierwszy tego typu transport od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, czyli od 24 lutego.

O fakcie poinformowało Ministerstwo Obrony Turcji. – Uzgodniono, że statek towarowy Razoni pod banderą Sierra Leone, który jest załadowany kukurydzą, wypłynie z portu w Odessie o 08:30 rano 1 sierpnia, aby udać się do Libanu – poinformowało Ministerstwo Obrony Turcji cytowane przez Reutersa.

Samasz loteria - baner

W ukraińskich portach nadal cumuje 17 statków mających na pokładzie ok. 600 000 ton ładunku, z czego 580 000 stanowią zboża. Rosjanie zgodzili się je uwolnić, jednak kosztem złagodzenia sankcji m.in. na rosyjskie zboże i nawozy.

Tymczasem Rosjanie zbombardowali w niedzielę port w Mikołajowie (nieobjęty ustaleniami; ukraińskie zboża ruszą bowiem z Czarnomorska, Odessy i portu Piwdennyj). W wyniku bombardowania miasta zginął zaś Oleksiy Wadatursky, założyciel i właściciel firmy rolniczej Nibulon specjalizującej się w eksporcie zbóż.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.